Notice: Use of undefined constant select - assumed 'select' in /home/fdcom/public_html/fdcom/components/com_content/content.php on line 11

Zamożność

Czy zamożność jest nieuchwytną ideą czy też zbiorem zasad których można się nauczyć ?

Kiedyś zamożne życie była całą sztuką, którą rodzice przekazywali swoim dzieciom. Później jednak wprowadzono przymusowe państwowe szkolnictwo, a także nastąpiła rewolucja socjalistyczna i dwie wojny światowe.

Zasady te zostały w dużej części zapomniane. Władzom nie zależało na szerzeniu takiej wiedzy, a osoby które ją posiadały albo zginęły, albo wyemigrowały, albo siedziały cicho.
Wiedza ta jednak przetrwała, głównie w zamożnych rodzinach które uchroniły swoje dziedzictwo przed wojną. Przetrwała także w krajach anglosaskich (głównie USA i Wielkiej Brytania). My obecnie tą dziedzinę wiedzy próbujemy przywrócić Polsce i rozpropagować wśród szerszego kręgu osób.

A więc zamożność to zestaw wiedzy oraz umiejętności pozwalającej ci żyć bez większych trosk, także finansowych. Oczywiście nie każdy ma tyle pieniędzy, żeby żyć z kapitału nie pracując. Jednak pewne elementy z wiedzy o zamożności może stosować każdy. Poza tym, ktoś kiedyś musi się tej wiedzy nauczyć pierwszy, żeby przekazać ją następnym pokoleniom, i zapoczątkować proces, który tobie lub twoim potomkom pozwoli żyć zamożnie.

Czego więc trzeba się nauczyć, żeby żyć zamożnie ?

Musisz zdobyć wiedzę i rozwinąć swoje umiejętności w trzech podstawowych obszarach:

  • Kontrola nad sobą i odpowiedzialność osobista.
  • Kontrola relacji z innymi.
  • Kontrola nad własnymi finansami i odpowiedzialność finansowa.

Obszary te są ze sobą powiązane. Brak odpowiedzialności i kontroli nad sobą może negatywnie wpłynąć na twoją sytuację finansową oraz na twoje kontakty z innymi ludźmi. Sytuacja finansowa wpływa na osobiste samopoczucie oraz relacje z innymi. Relacje z innymi zaś z kolei wpływają na sytuację finansową i poczucie osobistego szczęścia.

Co muszę zrobić ?

Musisz ustalić gdzie się teraz znajdujesz i w którym kierunku musisz iść.

Jeśli masz kłopoty z samym sobą, nie kontrolujesz swoich zachcianek, nie kontrolujesz swojego zachowania. Masz za mało autodyscypliny powinieneś popracować nad sobą. Oczywiście nie musisz być doskonały ale musisz osiągnąć poziom który pozwoli ci kierować swoim życiem, a nie tylko podążać za emocjami.

Jeśli masz problemy w relacjach z innymi ludźmi, nie jesteś lubiany, nie potrafisz nawiązywać i utrzymywać znajomości, powinieneś zwrócić uwagę na ten czynnik.

Jeśli masz problemy z finansami lub porostu nic nie wiesz na ten temat. Najwyższa pora zacząć zapoznawać się z wiedzą finansową.

Jeśli interesuje cię podążanie w stronę zamożności oraz zdobywanie wiedzy i umiejętności w trzech wyżej wymienionych obszarach zamożności. Zaprenumeruj nasz bezpłatny biuletyn klikając w ten link.

 

O naszym portalu

 

FinanseDomowe.COM

  • Jesteśmy niezależnym portalem specjalizującym się w tematyce Finansów Domowych.
  • Gromadzimy wiedzę przekazywaną przez zamożne rodziny z pokolenia na pokolenie.
  • Szkolimy z planowania finansowego dla osób prywatnych.
  • Pomagamy poznawać podstawy wiedzy o inwestycjach.
  • Informacje staramy się przedstawiać tak by każdy mógł je zrozumieć, oraz zastosować w codziennym życiu.

Dołącz do nas prenumerując nasz bezpłatny biuletyn.